Petek temizleme kimyasalı

09.11.2016     2540 Okunma
Petek temizleme kimyasalı Kalorifer peteklerinde zamanla oluşan tortu, küf, kir ve diğer birikintileri temizlemek için üretilmiş ürünler petek temizleme kimyasalı olarak bilinir.

Petek temizleme kimyasalı ne yapıyor, kombi peteklerinin yani kalorifer peteklerinin alt tabakasında tortu halinde biriken, küfü, çamuru temizlerken aynı zamanda kombinizin eşanjörüne yapışan kireci de temizlemektedir. Petek temizleme kimyasalları çamur, tortu, kireç ve benzeri istenmeyen maddelerin kimyasal yapısını değiştirerek bunların suya karışmasını ve sonrada temiz su ile yani durulama işlemi sonrası tesisattan atılmasını sağlar. Petek temizleme kimyasalları kombinize, peteklerinize veya tesisatınıza zarar vermez.

Petek temizleme kimyasalları ne işe yarar,

Petek içerisinde bulunan kirler, tortular ve eşanjör de ki kireç sebebi ile kombi suyu daha geç ısıtır. Bu da enerji kaybı demektir. Kombi eşanjörü temizlenmiş olsa su daha çabuk ısınacak daha az enerji harcanmış olacaktır. Isı düştüğünde kombi tekrar ısıtmaya geçecek bu böyle sürekli devam edecektir. Bu sebeple doğal gaz tasarrufu yapmak için petek temizleme işlemi çok önemlidir.

Peteklerin altındaki tortu ve küfler peteklerin daha geç ısınmasına ve ısı kaybına sebep olmaktadır. Kombinin devir daim yaparak gönderdiği sıcak su peteklerden zor ilerler, tıkalı olanlardan geçemez bu da ortamın ısınmasını güçleştirir. Sürekli çalışan kombi sizi yüksek gaz faturaları ile baş başa bırakabilir. Bu sebepler düşünüldüğünde petek temizliği ve petek temizleme kimyasalları kullanmak gaz ve enerji tasarrufu açısından çok önemlidir. Elbette tek başına yeterli değildir, ama gaz tasarrufu için petek temizliği bir ön koşul, yapılması gerekli bir işlemdir. Bu işlemi alanında uzman teknik ekibimiz ile görüşerek sizin için en uygun fiyatlar ile petek temizleme hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Kombi petek temizliği için hangi kimyasallar kullanılır, Petek temizleme kimyasalları.

Kombi bakım fiyatları

Kombi servis fiyatları, öncelikle kombi markasına göre farklılık gösterir. Kombi servis ücreti kombi modeline, servis sırasında yapılan yedek parça değişimine göre de değişebilir. Kombi bakımı ne kadar diye ortalama bir fiyat verecek olursak 50 TL ile 400 TL arasında bir fiyat olur. Online kombi servis ücretini öğrenebilirsiniz. En uygun kombi bakım fiyatı için teklif alın. Kombi bakımı, kombi servis ücreti ne kadar hemen öğrenin.
Petek temizleme işlemi & Petek temizleme fiyatı petek temizleme ücreti

Belirli kullanımdan sonra kalorifer tesisatınız içerisinde tortulanma meydana gelir. Bu süre kullandığınız şebeke suyunun kalitesine göre değişebilir. Zaman içerisinde kalorifer peteklerinin içinde duran su peteklere zarar verir. Sıcak suyun dolaşımını etkiler, ısı kaybına neden olur.

Petek temizleme fiyatı, daire de bulunan petek sayısına ve peteğin büyüklüğüne göre kullanılan temizleme ilaçına göre farklılık gösterir. 70TL ile 100 TL civarı bir fiyattan söz edilebilir. Temizletmek istediğiniz petek özelliklerini bize bildirerek, online olarak kesin petek temizleme ücretini öğrenebilirsiniz.