Petek temizliği yapılmalı mı?

20.12.2017     6365 Okunma
Petek temizliği yapılmalı mı? Kombi petek temizliği hakkında çeşitli yazılar vardır. Zararlı olduğu yönünde veya faydası çok diyen var bunun gibi birçok yazı petek temizliğini anlatmış. Bizde anlaşılır olması ve açıklık getirmek adına bu yazımızda size bilgi vermek için yazdık. Sonuna kadar okumanızda fayda olacağını düşünüyorum.

Petek temizliği yapılmalı mı? sorusuna cevap olarak, burada zaman önemlidir. Yani kalorifer tesisatınız yeni, 2-3 yıllık bir tesisat ise ve petekleriniz de bir problem hissetmiyorsanız, Peteklerde ki ısı oranları iyi ise petek temizliğini önermiyoruz. Yani gerek yok petek temizliği yaptırsanız bile bir fark olmayacaktır. Bu durumda petek temizliği işe yarıyor mu, tabi ki hayır. Lakin uzun yıllardır kombiyi kullanıyorsunuz, kalorifer tesisatınız epey eski ise petek temizliğini düşünebilirsiniz. Bu durum da Petek temizliği yapılmalı mı? bunun kararı için kombi peteklerini kontrol edebilirsiniz. Kombi peteklerinde ısı orantılı değil ise peteğin alt kısmı daha soğuk, kalorifer tesisatında ısı çok yavaş dağılım oluyor ise bir de petek içerisinde ki suyu kontrol ettiğiniz de çamur gibi bir renk ile karşılaşıyor iseniz, petek temizliği gerekli olabilir.

Petek temizliği nasıl yapılır?

Tesisatımızı yukarıda anlatıldığı şekilde kontrol ettik ve kombi petek temizliği yapılmalı diye kararverdik. Şimdi aklımız da ki soru acaba petek temizliği nasıl yapılır, öncelikle şuna belirteyim petek temizliği kendi başınıza yapabileceğiniz bir işlem değildir. Bu sebep ile uzman kişilerden servis yardımı almalısınız. Petek temizliği esnasında ev veya ofisiniz de hiçbir kirlenme yada zarar olmaz. Petek temizliği için gerekli olan cihaz tesisatınızın bir noktasından giriş yapacak şekilde bağlanır. Özel petek temizleme ilaçları ile tesisatınıza cihaz yardımı ile basılır ve tüm hatta bulunan pislikleri ve tortuları temizler. Temizlik esnasında çıkan kirli sıvıyı gördüğünüz de gözlerinize inanamayacaksınız.

Petek temizleme işe yarıyor mu?

Yapılan petek temizliği ne kadar işe yarıyor merak edebilirsiniz. Öncelikle şunu söyleyeyim, neden petek temizliği yaptırılmalı, kombi petekleri neden kirlenir. Zamanla petek içerindeki su, kireç, çamur, pislik, klor ilaçları tüm tortular uzun yıllar kullanıldığında petek içerisinde birikir. Hatta kombi boruları bile bu pislik ve tortulardan nasibini alır. Bunun neticesinde peteklerde ki sıcak su her yerde aynı derecede ısı veremez. Özellikle petek altlarındaki tortulardan dolayı peteğin aşağı kısımları daha soğuk olmaktadır. Sizin doğal gaz faturası çok yüksek ama ısınamıyoruz diye şikâyetinizin sebebi petekleriniz olabilir. Petek temizliği yaptıran var mı? diye etrafınıza kontrol ederek onların memnuniyetini sorabilirsiniz. Sizde kendi tesisatınız için petek temizliği gerekli mi karar verirsiniz.

Petek temizleme ücreti kaç lira

Aklımızdaki bir önemli soruda sanırım petek temizleme işini kaç liraya yapıyorlar olsa gerek. Bunun için tek fiyat söylemek yanlış olur. Petek temizleme fiyatı neye göre değişiyor bunu anlatayım ona göre siz karar verin. Bizden de ücretsiz online petek temizliğiniz ile ilgili bilgi alabilir, fiyat tekliği isteyebilirsiniz.

Petek temizliği ücreti, tesisatınız da bulunan petek sayısı ve tesisat uzunluğuna göre farklı olabilir. Ortalama 50 TL ile 250 TL arasında petek temizliği yapılmaktadır. Online petek temizliği ücreti ne kadar hemen öğrenin ya da bize 0212 876 0 888 den de ulaşabilirsiniz.

Kurumsal bir kimliği olmayan sabit telefonu, sabit adresi bulunmayan internette çok ucuz diye gördüğünüz kişiler ile hemen irtibata geçmeyiniz. Lütfen kısa bir araştırma yapınız, kim miş, adresi nerede ya da var mı? TV ler de sürekli sahte teknik servisler ile ilgili haberler görmekte ve çok üzülmekteyiz. 

Diğer yazılarımız; 
Petek temizliği nasıl yapılıyor, petek temizliği gerekli mi ve petek temizleme ücreti ne kadar aklınızdaki bu soruları hemen öğrenin.

Kombi bakım fiyatları

Kombi servis fiyatları, öncelikle kombi markasına göre farklılık gösterir. Kombi servis ücreti kombi modeline, servis sırasında yapılan yedek parça değişimine göre de değişebilir. Kombi bakımı ne kadar diye ortalama bir fiyat verecek olursak 50 TL ile 400 TL arasında bir fiyat olur. Online kombi servis ücretini öğrenebilirsiniz. En uygun kombi bakım fiyatı için teklif alın. Kombi bakımı, kombi servis ücreti ne kadar hemen öğrenin.
Petek temizleme işlemi & Petek temizleme fiyatı petek temizleme ücreti

Belirli kullanımdan sonra kalorifer tesisatınız içerisinde tortulanma meydana gelir. Bu süre kullandığınız şebeke suyunun kalitesine göre değişebilir. Zaman içerisinde kalorifer peteklerinin içinde duran su peteklere zarar verir. Sıcak suyun dolaşımını etkiler, ısı kaybına neden olur.

Petek temizleme fiyatı, daire de bulunan petek sayısına ve peteğin büyüklüğüne göre kullanılan temizleme ilaçına göre farklılık gösterir. 70TL ile 100 TL civarı bir fiyattan söz edilebilir. Temizletmek istediğiniz petek özelliklerini bize bildirerek, online olarak kesin petek temizleme ücretini öğrenebilirsiniz.